„Swedbank“ suteikė 7,9 mln. eurų finansavimą sanatorijai „Gradiali“

„Swedbank“ suteikė 7,9 mln. eurų finansavimą sanatorijai „Gradiali“

„Swedbank“ suteikė 7,9 mln. eurų paskolą sanatorijai „Gradiali“ Palangoje, kurios dalis bus skirta antrajam iš suplanuotų keturių sanatorijos plėtros etapų. Planuojama, kad jau šių metų pabaigoje „Gradiali“ kambarių skaičius padidės nuo 162 iki 191. Taip pat numatyta vystyti medicininę infrastruktūrą ir dvigubai išplėsti sanatorijos maitinimo bei laisvalaikio erdves.

„Finansuodami naują „Gradiali“ plėtros etapą, prisidedame prie turizmo bei sveikatinimo paslaugų plėtros Vakarų Lietuvoje ir prie Palangos, kaip ištisus metus svečių laukiančios kurorto, vizijos. Mažesnių šalies miestų ekonominė perspektyva labai priklauso nuo vietinio verslo iniciatyvų investuoti į plėtrą ir naujų darbo vietų kūrimą, o mes, savo ruožtu, esame pasirengę padėti įgyvendinti šias ambicijas“, – sako „Swedbank“ Verslo klientų tarnybos vadovas Antanas Sagatauskas.

„Naujasis plėtros etapas padės sanatorijai ir toliau siekti savo tikslo – eliminuoti sezoniškumo įtaką ir būti ištisus metus aktyviai veikiančia sveikatingumo bei poilsio erdve“, – teigia Domas Dargis, sanatorijos „Gradiali“ direktorius.

Anot jo, antrąjį „Gradiali“ plėtros etapą numatyta įgyvendinti iki 2022 m. pabaigos. Šio etapo metu bus išplėsta medicininių paslaugų infrastruktūra, atnaujintos ir padidintos kineziterapijos ir fizioterapijos salės. Taip pat iki 250 vietų bus padidinta sanatorijos restorano „Pineta“ erdvė, atidaryta nauja 100 žmonių talpinanti švediško tipo maitinimo salė bei viešbučio lobby baras. Beveik penktadaliu padidintas kambarių skaičius leis sanatorijai vienu metu priimti iki 450 svečių.

„Sveikatinimo paslaugų poreikis Lietuvoje auga, žmonės vis labiau rūpinasi savo sveikata ir ligų prevencija, o pasibaigus pandemijai pastebime ir augančius užsienio turistų skaičius. Prieš pandemiją į sanatoriją atvykdavo svečių iš Vokietijos ir Izraelio, dabar fiksuojame tiek grįžtančius turistų srautus iš šių šalių, tiek per pandemiją Lietuvą atradusius naujus poilsiautojus iš Baltijos ir Skandinavijos šalių“, – sako D. Dargis.

Metinis sanatorijos „Gradiali“ užimtumas yra aukštesnis už rinkos vidurkį ir siekia apie 75 proc., kas, pasak D. Dargio rodo, kad tokių paslaugų niša Palangoje vis dar yra neužpildyta. Sanatorija „Gradiali“ išsiskiria tuo, kad gydymo paslaugoms naudoja nuosavą mineralinio vandens gręžinį, klientams siūlo unikalią šalčio kamerą, turi įvairių sveikatinimo, reabilitacijos ir ligų prevencijos programų. Iš viso sanatorija teikia daugiau kaip 400 procedūrų, apie 200 iš jų yra sveikatingumo procedūros, likusi dalis – SPA.

Prieš mėnesį „Gradiali“ buvo suteiktas Europos SPA asociacijos kokybės sertifikatas, įrodantis, kad sanatorijos teikiamos paslaugos atitinka aukščiausius Europos kokybės standartus. Lietuvoje toks standartas iš viso yra suteiktas trims įstaigoms.

„Swedbank“ informacija