fbpx
 

Gradiali sanatorijoje vyksta mokslinis tyrimas, kviečiame dalyvauti!

Gradiali sanatorijoje vyksta mokslinis tyrimas, kviečiame dalyvauti!

2023 metų pradžioje šešiuose reabilitacinio gydymo centruose Lietuvoje planuojamas atlikti LMT (Lietuvos mokslų tarybos) finansuojamas mokslinis tyrimas „Lietuvos unikalių gamtinių išteklių panaudojimo su stresu susijusios organizmo psichinės ir fizinės sveikatos gerinimui efektyvumas ir saugumas (LUGISES), kurio tikslas yra įvertinti Lietuvos unikalių gamtinių išteklių (geoterminio /mineralinio vandens, purvo, klimato) poveikį streso mažinimui bei psichinės (nerimo, depresijos, nemigos, nuovargio) ir fizinės sveikatos gerinimui, balneoterapinių procedūrų saugumą ir parengti metodines rekomendacijas. Moksliniame projekte dalyvauja sanatorijos Eglė (Druskininkai), Draugystė (Druskininkai), Tulpė (Birštonas), Versmė (Birštonas), Gradiali (Palanga), poilsio ir sveikatinimo kompleksas Atostogų parkas (Kretingos raj.), o jį atlieka Klaipėdos universiteto mokslininkai ir patyrę aukštos kvalifikacijos reabilitacijos centrų gydytojai, o patariamuoju balsu dalyvauja Ispanijos, Italijos ir Bulgarijos specialistai.

 

Įvairių procedūrų, panaudojant gamtinius išteklius, tokius kaip mineralinis ar geoterminis vanduo, gydomasis purvas, saulė, oras, miškas, kraštovaizdis, poveikio sveikatai ir saugumo tyrimas leis pateikti rekomendacijas apie skirtingų procedūrų, jų skaičiaus ir kombinacijų pritaikymą žmogaus fizinės ir psichinės būklės atstatymui, kas galėtų padėti spręsti šiandieninio gyvenimo tempo ir streso poveikį organizmui, pagerinti žmonių savijautą ir atstatyti darbingumą po Covid-19 pandemijos.

Jei jūs esate 18- 65 m amžiaus, jaučiate padidintą stresą ir nepavyksta jo suvaldyti ar yra sumažintos fizinės ir psichinės gerovės jausmas ir neturite sunkių lėtinių ligų, jūs galite sudalyvauti šiame tyrime. Dalyvaudami tyrime turėsite galimybę nemokamai išbandyti įvairias sveikatinimo procedūras ir įvertinti savo sveikatos būklę įvairių testų pagalba. Balneoterapinių procedūrų kompleksą sudarys baseinas, mineralinio ar geoterminio vandens vonia, gydomojo purvo, haloterapijos, gamtos terapijos procedūros. Procedūros bus atliekamos ambulatoriškai arba būnant stacionarinėje reabilitacijos įstaigoje. Prieš ir po procedūrų bei 6 mėnesių periode bus atliekami standartizuoti sveikatos įvertinimo testai.

Nusprendus dalyvauti užpildykite dalyvio anketą:

https://svmf.ku.lt/lt/naujienos/kvieciame-dalyvauti-naturaliu-gamtos-istekliu-panaudojimo-sveikatinime-tyrime?fbclid=IwAR0ZqkJmgPBbO5adMa6BuW-6RKqZ-d8y8YLIR8wnkpAJwfolT1duGwgBcto

 

Mes tikime, kad galime padėti jums pagerinti sveikatą ir kartu prisidėti prie mokslu grįstos medicinos stiprinimo, sveikatinimo paslaugų, panaudojant Lietuvos kurortuose ir kurortinėse teritorijose esančius unikalius gamtinius resursus, plėtros ir Lietuvos konkurencinių galimybių su pažangiausiais Europos sveikatinimo, reabilitacijos centrais stiprinimo. Tyrimas bus sisteminga ankstesnių Vakarų Lietuvos gamtinių išteklių panaudojimo žmogaus sveikatos gerinimui tąsa. Siekiant mokslinės tyrimo kokybės ir tarptautinės rezultatų sklaidos, įvairiuose tyrimo etapuose dalyvaus patyrę mokslininkai iš užsienio mokslo institucijų.

 

 

Daugiau informacijos:

Doc.dr. Lolita Rapolienė

LMT projekto vadovė

Klaipėdos universitetas, Slaugos katedra

UAB Baltic Medics Uosto poliklinika

Lolita.rapoliene@inbox.lt

Aelita.skarbaliene@gmail.com