Vidaus tvarkos taisyklės

Bendrosios nuostatos

 1. Sanatorija „Gradiali“ (toliau – sanatorija) – tai poilsio vieta, kurioje teikiamos apgyvendinimo, maitinimo, reabilitacinio gydymo, sveikatinimo ir grožio paslaugos. Taip pat organizuojamos konferencijos, šventės bei kiti renginiai.
 2. Sanatorijos operatorius (toliau – operatorius) – UAB „Sveikatos uostas“ (reg. adresas Vanagupės g. 15, Palanga, įm. k. 303997416) ir UAB „Palangos Žvorūnė“ (reg. adresas Vanagupės g. 15, Palanga, įm. k. 152679144).
 3. Sanatorijos svečias – kiekvienas asmuo, esantis sanatorijos teritorijoje.
 4. Šios vidaus tvarkos taisyklės (toliau – taisyklės) nustato sanatorijos svečių pareigas ir teises naudojantis sanatorijos paslaugomis bei svečių aptarnavimo tvarką.
 5. Šios taisyklės yra privalomos visiems sanatorijos svečiams.
 6. Kiekvienas svečias privalo laikytis šiose taisyklėse nustatytų reikalavimų.
 7. Kiekvienas svečias, registruodamasis sanatorijoje, patvirtina, kad yra susipažinęs su šiomis taisyklėmis pats bei su jomis supažindinęs kartu atvykusius asmenis, ir įsipareigoja jų besąlygiškai laikytis bei užtikrinti, kad jų laikytųsi kartu atvykę asmenys.
 8. Už pasekmes, atsiradusias dėl to, kad šių taisyklių nežinojo ar nesilaikė, atsako sanatorijoje užsiregistravęs asmuo.
 9. Sanatorijos personalas turi teisę neįleisti asmenų, kurių elgesys yra netinkamas, prieštarauja viešajai tvarkai bei kitoms visuomenėje priimtoms elgesio normoms.
 10. Asmenims, kurie nesutinka laikytis sanatorijos taisyklių, sanatorijos paslaugos nėra teikiamos.
 11. Sanatorijos administracija turi teisę pašalinti iš teritorijos svečius, kurie po pirmo perspėjimo pakartotinai pažeidžia sanatorijos taisykles.
 12. Saugumui užtikrinti sanatorijos bendro naudojimo patalpos ir erdvės stebimos vaizdo kameromis.
 13. Sanatorijos svečias privalo atlyginti padarytą žalą sanatorijos turtui bei tretiesiems asmenimis pagal Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytą tvarką.

Apmokėjimo už paslaugas tvarka

 1. Sanatorijos kainas nustato operatorius.
 2. Operatorius turi teisę pakeisti sanatorijos paslaugų sąrašą ir įkainius be išankstinio įspėjimo.
 3. Sanatorija, prieš suteikdama apgyventinimo paslaugas, pasilieka teisę prašyti sumokėti avansą (iki 50 proc. užsakomos paslaugos kainos) arba visą užsakomų paslaugų kainą.
 4. Už suteiktas paslaugas (išskyrus apgyvendinimo) galima atsiskaityti iš karto po jų suteikimo arba įtraukti mokėtiną sumą į kambario sąskaitą.
 5. Sanatorija pasilieka teisę negrąžinti apmokėjimo už paslaugas, jeigu jos buvo atšauktos likus mažiau negu 72 val. iki atvykimo dienos 15 val.
 6. Administraciniai mokesčiai, kainos už papildomas paslaugas ir padarytos žalos įkainiai nustatyti šių taisyklių 1 priede.

Kuponai

 1. Dovanų kuponai į pinigus nekeičiami.
 2. Dovanų kuponų galiojimo terminas nėra partęsiamas.
 3. Rezervavus paslaugas su dovanų kuponu ir jomis nepasinaudojus bei neatšaukus likus daugiau kaip 72 val., dovanų kuponas laikomas panaudotu.

Darbo ir ramybės laikas

 1. Sanatorija dirba visą parą.
 2. Nuo 23.00 val. iki 6.00 val. sanatorijoje yra ramybės laikas. Jis gali būti keičiamas tik sanatorijos administracijai leidus. Ramybės laiku negalima triukšmauti ar kitaip trikdyti sanatorijos svečių.

Vaikai

 1. Vaikas – asmuo iki 18 metų.
 2. Vaikai paslaugomis gali naudotis tik kartu su juos prižiūrinčiais suaugusiais asmenimis, kurie atsako už nepilnamečių asmenų saugumą bei šių taisyklių laikymąsi.
 3. Vaikai iki 14 metų į baseinų ir pirčių erdvę įleidžiami tik prižiūrimi lydinčių asmenų, kurie atsako už jų saugumą bei viešosios tvarkos laikymąsi.

Augintiniai

 1. Sanatorijoje augintiniai nepriimami.

Vieta automobilio stovėjimui

 1. Sanatorijos svečiams vieta automobilio stovėjimui yra nemokama.
 2. Sanatorijoje važinėti transporto priemonėmis galima tik tam skirtais keliais. Parkuoti automobilius ant žolės griežtai draudžiama. Už šį pažeidimą taikomas administracinis mokestis – 50 Eur.
 3. Sanatorijos automobilių stovėjimo aikštelės nėra saugomos. Sanatorija už automobilius ir juose paliktus daiktus neatsako.

Svečių apgyvendinimas

 1. Sanatorijos svečiai atvykimo dieną priimami nuo 15.00 val., išvykimo dieną išregistruojami iki 12.00 val.
 2. Sanatorijos svečiams norint sutrumpinti savo viešnagės laiką, taikomas pusės kitos paros kainos mokestis, nepriklausomai nuo to, kiek dienų trumpinamas viešnagės laikas.
 3. Sanatorijos svečiams norint prailginti viešnagės laiką, t. y., pasirinkti vėlyvą išvykimą, tačiau ne vėliau, kaip iki 19 val., taikomas mokestis – 10 Eur/val.
 4. Sanatorijos svečiams norint atvykti anksčiau, taikomas valandinis mokestis – 10 Eur./val.
 5. Svečias, gyvenantis sanatorijoje, turi sumokėti Palangos miesto mokestį t. y., asmeniui taikomas 1 Eur./d. mokestis.
 6. Registracijos metu svečias turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, užpildyti Svečio registracijos kortelę.
 7. Išvykdamas svečias privalo grąžinti personalui sanatorijos inventorių. Sugadinus, pametus ar kitaip jį praradus, svečias privalo atlyginti inventoriaus vertę. Pametus magnetinį raktą taikomas 11 Eur. administracinis mokestis.
 8. Lankytojas, patyręs turtinę ir/ar neturtinę žalą, nedelsdamas turi pranešti apie tai sanatorijos registratūrai, nurodant įvykio vietą ir aplinkybes. Jeigu lankytojas nesilaiko šios sąlygos, vėliau pateikti nusiskundimai nenagrinėjami.
 9. Kambariuose gali apsistoti tik sanatorijos registratūroje įsiregistravę asmenys. Svečiai turi sumokėti už visus faktiškai kambaryje gyvenančius asmenis. Nepranešus administracijai apie papildomai kambaryje gyvenančius asmenis, taikomas administracinis mokestis – 200 Eur. asmeniui.
 10. Sanatorijos svečias turi teisę nemokamai naudotis kambaryje esančiu seifu.
 11. Sanatorijos patalpose yra griežtai draudžiama rūkyti. Administracinis mokestis už rūkymą balkonuose, kambariuose ir viešose erdvėse – 100 Eur. asmeniui.
 12. Rūkyti galima tik tam specialiai įrengtose rūkymo zonose.
 13. Sanatorijos kambariai yra tvarkomi kasdien nuo 8.00 val. iki 20.00 val.
 14. Sanatorijos patalynė keičiama kas tris dienas, rankšluosčiai ir chalatai keičiami kasdien svečiui pageidaujant.
 15. Rezervavęs kambarį(-ius) asmuo atsako už visų kambaryje gyvenančių asmenų elgesį ir šių taisyklių laikymąsi.

Maitinimo paslaugos

 1. Pusryčiai sanatorijoje teikiami nuo 7.30 val. iki 10.00 val.
 2. Pietūs sanatorijoje teikiamai nuo 12.30 val. iki 14.30 val.
 3. Vakarienė sanatorijoje teikiama nuo 17.00 val. iki 19.00 val.
 4. Operatorius, priklausomai nuo sezoniškumo ar nenumatytų aplinkybių, pasilieka teisę keisti pusryčių, pietų ir vakarienės pateikimo laiką.
 5. Išvykstant iki 7.30 val., svečiui pageidaujant, pateikiamas maisto davinys. Svečias apie ankstyvą išvykimą turi informuoti sanatorijos registratūrą prieš dieną iki 18.00 val.
 6. Tuo atveju, jeigu svečias neturi jokios galimybės gauti jam priklausantį maitinimą (pvz., vėlyvo atvykimo atveju, išskirtiniais atvejais – vykstant į ekskursijas ar pan.), svečiui pageidaujant, jam suteikiamas maisto rinkinys išsinešimui. Svečias apie šį poreikį turi informuoti sanatorijos registratūrą ne vėliau kaip likus 12 val. iki 44-46 p. nurodyto maitinimo pradžios termino.
 7. Maisto rinkinį išsinešimui sudaro šalti užkandžiai: sūrio, mėsos, duonos, pieno produktai, vaisiai, vanduo ir gaivusis gėrimas.
 8. Sanatorijos svečiams išsinešti maistą iš savitarnos restorano yra draudžiama (išskyrus cukriniu diabetu sergančius klientus).

Gydomosios ir grožio paslaugos

 1. Sanatorijos svečias procedūros laiką ir pačią procedūrą gali pakeisti nemokamai vieną kartą. Vėliau taikomas 5 Eur. administracinis mokestis už vienos procedūros keitimą.
 2. Sanatorijos svečiui pakarotinas vizitas pas gydytoją ir gydymo plano keitimas yra nemokamas. Tolimesni pakartotiniai vizitai ir gydymo plano keitimai yra mokami. Vieno vizito kaina – 9,00 Eur.
 3. Sanatorijos svečias procedūros rezervaciją atšaukti gali ne vėliau nei likus 3 val. iki procedūros pradžios. Laiku neatvykus į procedūrą ir iš anksto nepranešus pinigai negrąžinami.
 4. Sanatorijos personalas turi teisę nepriimti kliento ir neatlikti procedūros, jei svečias vėluoja daugiau nei 5 min.
 5. Už nepanaudotas neatšauktas paslaugas pinigai negrąžinami.
 6. Apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotinių ar psichotropinių medžiagų asmenims gydomosios ir grožio paslaugos neteikiamos.

SPA erdvės paslaugos

 1. Baseinų ir pirčių erdvės (toliau – SPA erdvė) darbo laiką nustato operatorius.
 2. SPA erdvės darbo laikas yra aprašytas sanatorijos registratūroje.
 3. Į SPA erdvę svečias gali įeiti su magnetine (kambario) kortele, išduota registratūroje.
 4. Už SPA erdvėje ir drabužinėje paliktus daiktus operatorius neatsako.
 5. Svečiai SPA erdvėje privalo dėvėti neslidžią avalynę.
 6. Svečiai SPA erdvėje privalo laikytis higienos reikalavimų:
 7. visi į SPA erdvę įeinantys ir iš jos išeinantys svečiai privalo nusiprausti duše;
 8. prieš įeinant į pirtis bei jomis pasinaudojus, būtina nusiprausti duše;
 9. SPA erdvės svečiai privalo įsitikinti, kad jų sveikatos būklė ir fizinės galimybės leidžia naudotis teikiamomis paslaugomis. Svečiai patys atsako už savo sveikatos būklę naudojantis SPA erdvės paslaugomis.
 10. SPA erdvės paslaugomis draudžiama naudotis apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotinių ar psichotropinių medžiagų asmenims.
 11. Svečiams SPA erdvėje draudžiama:
 12. turėti savo maistą ir gėrimus;
 13. įlipti ir išlipti iš baseinų ne tam skirtose vietose;
 14. šokinėti į vandenį nuo baseinų kraštų.
 15. Lankytojas, padaręs žalą SPA erdvei, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Už žalą, kurią padaro nepilnamečiai, atsako jų tėvai ar globėjai.

Vaikų žaidimo kambario paslaugos

 1. Sanatorijoje yra įrengtas vaikų žaidimų. Suteikdama šią paslaugą sanatorija neatsako už šios paslaugos įtaką konkretaus vaiko sveikatai, taip pat negarantuoja jos teigiamo poveikio.
 2. Už vaiką atsakingas asmuo, prieš palikdamas vaiką žaidimų kambaryje, privalo įsitikinti, kad vaiko sveikatos būklė jam leidžia būti žaidimų kambaryje bei žaisti jame kartu su kitais vaikais.
 3. Ši paslauga, atsižvelgiant į konkretaus vaiko sveikatos būklę, gali turėti neigiamos įtakos vaiko sveikatai, todėl už vaiką atsakingas asmuo, palikdamas vaiką žaidimų kambaryje, privalo būti atsargus ir rūpestingas, atidžiai įvertinti vaiko psichologinę ir fizinę sveikatos būklę. Neigiamos pasekmės, susijusios su šios pareigos nevykdymu, tenka už vaiką atsakingam asmeniui, palikusiam vaiką žaidimų kambaryje.
 4. Žaidimų kambario taisyklės privalomos visiems asmenims, kurie palieka savo vaikus žaidimų kambaryje.
 5. Vaikų žaidimų kambario administratorius (kai yra) gali atsisakyti priimti vaiką, kuris nuolat jo neklauso ar nedrausmingai elgiasi, gadina žaidimų kambario inventorių, žaloja kitus žaidimų kambaryje esančius vaikus.

Priešgaisrinė sauga

Sanatorijos svečias kilus gaisrui turi:

 1. nedelsdamas pranešti apie tai priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai tel. 112 ir sanatorijos registratūrai tel. 90 arba  +370 667 22801;
 2. įsidėmėti kambaryje esantį evakuacijos planą, kuriame nurodomi evakuaciniai išėjimai;
 3. pasitraukti iš pavojingos zonos ir veikti pagal sanatorijos personalo arba priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nurodymus.

Baigiamosios nuostatos

 1. Svečių pamesti ir darbuotojų ar kitų svečių surasti daiktai yra perduodami registratūrai.
 2. Sanatorija rastus (paliktus) svečių daiktus įsipareigoja saugoti 30 dienų nuo svečio išvykimo dienos. Higienos priemonės, apatinis trikotažas ir kiti panašūs daiktai nėra saugomi ir išvykus svečiui utilizuojami.
 3. Rašytiniu svečio prašymu sanatorijoje saugomi svečiui priklausantys daiktai gali būti jam išsiųsti paštu ar kitaip perduoti, jei svečias sutinka apmokėti daikto (-ų) siuntimo išlaidas.
 4. Svečias, patyręs turtinę ir/ar neturtinę žalą, turi nedelsiant, ne ilgiau kaip per 1 val., pranešti apie tai sanatorijos registratūros darbuotojui, nurodyti įvykio vietą, laiką ir aplinkybes.
 5. Sanatorijos rakinamoje dviračių stoginėje dviračius laikyti gali tik sanatorijos svečiai. Sanatorija už dviračių stoginėje paliktus dviračius neatsako.
 6. Operatorius neatsako už svečių asmeninius daiktus, paliktus sanatorijos teritorijoje.
 7. Sanatorijos personalas neatsako už be suaugusiųjų priežiūros paliktus vaikus.

Administraciniai mokesčiai

PažeidimasMokestis, Eur
Už nustatytą kiekvieną rūkymo atvejį balkone, kambariuose ir sanatorijos viešose erdvėse100,00
Pametus magnetinį raktą11,00
Ne vietoje pastačius automobilį50,00
Nepranešus administracijai apie papildomai kambaryje gyvenantį asmenį (taikoma kiekvienam asmeniui, apie kurį nepranešta)200,00
PaslaugosKaina, Eur
Už ankstyvą atvykimą, 1 val. kaina10,00
Už vėlyvą išvykimą, kai išvykstama iki 19 val., 1 val. kaina10,00
Už vėlyvą išvykimą, kai išvykstama po 19 val.Pusė kitos paros kambario kainos
Už procedūros ir laiko keitimą (pirmas kartas nemokamas)5,00
Už pakartotinį vizitą pas gydytoją bei gydymo plano keitimą10,00

Žalos atlyginimo įkainiai

Sugadintas inventoriusKaina, Eur
Dieninės užuolaidos87,00-232,00
Naktinės užuolaidos101,00-290,00
Lovatiesė DBL57,00-171,00
Lovatiesė SNGL29,00-87,00
Lovos čiužinys DBL43,00-129,00
Lovos antčiužinis DBL8,00-24,00
Lovos antčiužinis SNGL5,00-15,00
Antklodė SNGL8,00-24,00
Pagalvė5,00-15,00
Vonios rankšluostis4,00-12,00
Rankų rankšluostis3,00-9,00
Kojų kilimėlis2,00-6,00
Pirties rankšluostis9,00
Chalatas17,00-51,00
Vaikiškas chalatas13,00-39,00
Stiklinė3,00
Taurė4,00
Puodelis3,00
Telefono aparatas25,00-116,00
Virdulys13,00-39,00
Kėdė46,00-138,00
Pakaba3,00
Veidrodis kambaryje58,00
Veidrodis vonioje73,00
Vonios stiklo pertvara275,00
Kiliminė danga15,00-160,00
Sofa-lova29,00-160,00
Paveikslas33,00
Rašomasis stalas174,00

Ramaus ir malonaus poilsio