Dubens raumenų treniruotė

/ 7-10 min.

Vikrumo praradimas yra pirmas aiškus požymis, kad kūnas darosi nepakeliama našta jūsų raumenims. Prie šio pojūčio didele dalimi prisideda liemens, kvėpavimo bei dubens dugno raumenų kompleksas ir jų funkcijos kokybė. Šlapimo nelaikymo simptomai, dubens organų skausmas, erekcijos sutrikimai ir kiti urologiniai negalavimai puikiai koreguojami ir gydomi su „Pelvictrainer” treniruokliu.

Su „Pelvictrainer” treniruokliu pacientai atlieka pratimus patogiai sėdėdami, apsirengę. Sėdynėje įmontuotu sensoriumi prietaisas fiksuoja dubens dugno raumenų aktyvumą juos įtempiant, atpalaiduojant ar sulaikant. Monitoriuje matomas aiškus ir suprantamas grafikas, rodantis paciento rezultatus. Tokiu būdu lengva atrasti “silpnas” vietas ir intensyviau jas treniruoti.

Grafiko konfigūraciją lengva ir paprasta suprogramuoti. Pratimų sudėtingumo lygį parenka ir nustato kineziterapeutas kiekvienam pacientui individualiai. Pacientui nustatytų tikslų pasiekimas rodomas procentine išraiška, o tai leidžia tiksliai ir objektyviai įvertinti kiekvieno paciento individualų terapinį progresą.

Abu – tiek pacientas, tiek specialistas, treniruoklio ekrane gali stebėti ir kontroliuoti, kiek teisingai yra atliekami pratimai. Pacientui išmokus teisingai atlikti pratimus, toliau vyksta efektyvios treniruotės ir pirmieji rezultatai pastebimi jau po pirmųjų 10-20 užsiėmimų. Nėra pašalinių reiškinių.

Moterims po gimdymo, pacientams po chirurginių operacijų dubens dugno srityje treniruotis galima, tik būtina sąlyga, kad žaizdos būtų sugiję. Besilaukiančioms treniruotis galima iki 6 nėštumo mėnesio.

Prietaisu galima:

  • diskretiškai ir procentine išraiška išmatuoti dubens dugno raumenų aktyvumą ir gauti objektyvius rezultatus (min 80% pacientų yra fiksuojamas tolimesnių treniruočių poreikis).
  • naudojantis bio grįžtamuoju ryšiu išmokyti pacientą “pajausti” dubens dugno raumenis.
  • atlikti tikslines dubens dugno raumenų treniruotes pagal individualiai sudarytą programą baziniame, arba pažengusiųjų sudėtingumo lygyje, stiprinant dubens dugno raumenų darbą atitinkamose raumenų aktyvumo fazėse.
  • sekti terapinį efektą (be to, kad pacientas pats jaučia pokyčius, yra fiksuojami paciento treniruočių rezultatai, kurie pateikiami grafine išraiška ir, esant poreikiui, gali būti segami į asmens ligos istoriją).