Konsultacijos ir tyrimai

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacija

22

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas padeda po ligos grįžti į normalų įprastą gyvenimą, sustiprinti sveikatą, pagreitina daugelio ligų sveikimo procesą, padeda atstatyti organizmą po traumų ir/ar operacijų, yra kompleksinė gydymo dalis įvairių sveikatos sutrikimų, tiek įprastų kiekvienam žmogui įvairios kilmės nugaros skausmų, netaisyklingos laikysenos padarinių, tiek būklių po įvairių traumų, operacijų (sąnarių protezavimo, kraujagyslių, kaulų lūžimų, kt.), persirgto insulto, infarkto ir t.t.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas konsultacijos metu įvertina paciento sveikatos būklę, sudaro individualią reabilitacijos programą, stebi reabilitacijos efektyvumą, prireikus koreguoja programą.

Pakartotinė gydytojo ar specialisto konsultacija

9

Pakartotinė gydytojo ar specialisto konsultacija skirta įvertinti paskirtų reabilitacinių procedūrų efektyvumą, reabilitacinio plano korekcijai – nutraukti procedūras, kurių pacientas netoleruoja, paskirti papildomas procedūras.

Kineziterapeuto konsultacija

15

Kineziterapeuto konsultacija skirta žmonėms, kurie nori pasirūpinti savo judėjimo-atramos aparatu, jaučia nugaros, sąnarių ar galūnių skausmus. Taip pat ji siūloma tiems, kurie reabilituojasi po traumos ar tiesiog nori įvertinti savo fizinę būklę.

Kineziterapijos konsultacijos metu kineziterapeutas vertina fizinę būklę: analizuoja laikyseną, viso kūno raumenų veiklos ypatumus, naudoja funkcinius testus, manualinį raumenų testavimą, vertina pusiausvyrą ir koordinaciją, kasdienę ergonomiką. Kineziterapeuto konsultacija rekomenduojama prieš pradedant lankyti grupinius ar individualius užsiėmimus.

Kineziterapeutas Jums sudarys individualų, tik Jums skirtą, gydymo planą ir pateiks rekomendacijos ateičiai.

Ergoterapeuto konsultacija

15

Jei patyrėte traumų, sunkių sužalojimų, neatsigaunate po operacijos ar dėl sutrikusios sveikatos negalite atlikti daugelio net elementariausių fizinės jėgos reikalaujančių kasdienių darbų, siūlome ergoterapeuto pagalbą. Ergoterapeutas konsultacijos metu Jums parinks tinkamiausią gydymą, reikalingą Jūsų sveikatai pagerinti. Specialių mankštų pagalba padės įdarbinti konsultacijos metu identifikuotus neveiklius raumenis, pagerins nefunkcionuojančių organų veiklą, o prireikus parodys ir išmokys Jus kaip, galėtumėte toliau gyventi visavertį gyvenimą ir prisitaikyti kasdienėje veikloje.

Ergoterapija padeda maksimaliai atkurti pacientų funkcijas ir galimybes, būti nepriklausomais kasdieniame gyvenime. Ergoterapijos procedūros būna tiek individualios, tiek grupinės. Jos leidžia žmogui pagerinti ne tik fizinę, bet ir emocinę būseną, priimti ligą, negalią, įgyti pasitikėjimo savimi.

Fascialinės distorsijos modelio (FDM) gydytojo konsultacija + terapija (pirmas kartas)

70 / 60 min.

Šio gydymo tikslas – pažeistos fascijos anatominė korekcija. Šis naujas gydymo metodas tinkamas, jeigu Jus vargina:

 • kaklo, pečių juostos, nugaros skausmas, įtempimas, sustingimas, riboti judesiai;
 • rankų ar kojų tirpimas, silpnumas, nestabilumas;
 • ūmus skausmas, atsirandantis dėl patemptų ar išnirusių sąnarių;
 • traumos, tokios kaip raiščių, raumenų patempimai, sumušimai ir kt.;
 • judėjimo sutrikimai.

Jau po pirmojo seanso galėsite lengviau judėti, jausite skausmo sumažėjimą. Po procedūros nereikalingas ilgas atsistatymo laikotarpis, todėl  greitai grįžtama prie fizinio aktyvumo.

Fascialinės distorsijos modelio (FDM) terapija (antras ir paskesni kartai)

50 / 30 min.

Šio gydymo tikslas – pažeistos fascijos anatominė korekcija. Šis naujas gydymo metodas tinkamas, jeigu Jus vargina:

 • kaklo, pečių juostos, nugaros skausmas, įtempimas, sustingimas, riboti judesiai;
 • rankų ar kojų tirpimas, silpnumas, nestabilumas;
 • ūmus skausmas, atsirandantis dėl patemptų ar išnirusių sąnarių;
 • traumos, tokios kaip raiščių, raumenų patempimai, sumušimai ir kt.;
 • judėjimo sutrikimai.

Jau po pirmojo seanso galėsite lengviau judėti, jausite skausmo sumažėjimą. Po procedūros nereikalingas ilgas atsistatymo laikotarpis, todėl  greitai grįžtama prie fizinio aktyvumo.

Biometrics E-LINK ergoterapinis tyrimas

15

E-LINK viršutinių galūnių treniruoklis skirtas asmenims, kuriems reikalingas efektyvesnis viršutinių galūnių funkcijos atstatymas. Procedūros metų pratimai atliekami su specialiu įrankiu žaidimų pavidalu kompiuterio ekrane. Atliekami judesiai įvertinami ir pateikiami statistinėse diagramose. Treniruoklis tinkamas įvairaus amžiaus pacientams, ypač esant riešo sąnario patologijai.

Psichologo konsultacija

27

Psichologo konsultacijos – tai pagalba priimant sprendimus, įveikiant sunkumus, ieškant išeities iš trikdančių situacijų. Tai saugi erdvė būti išklausytam ir išgirstam.

Psichologas padeda susidoroti su tokiais sunkumais: santykių problemos, darbas ir karjera, stresas, nerimas, gyvenimo būdas, ligos ir t.t.

Logopedo konsultacija

15

Logoterapeutas konsultuoja pacientus, sergančius įvairiomis neurologinėmis ligomis (insultu, galvos smegenų trauma ir kt.), neurodegeneracinėmis ligomis (Parkinsono liga, išsėtine skleroze, Alzheimerio liga ir kt.) ir padeda atkurti pažeistas kalbos ir kalbėjimo funkcijas, rijimą bei balsą.

Logopedo konsultacija apima:

 • Kalbėjimo ir kalbos vertinimas.
 • Sutrikimų identifikavimas.
 • Artikuliacinės motorikos vertinimas ir lavinimas.
 • Skaitymo, rašymo sutrikimų vertinimas, įveikimas.
 • Garsų tarimo sutrikimų šalinimas.
 • Sulėtėjusios kalbos lavinimas ir aktyvinimas.
 • Prarastų kalbinių gebėjimų atstatymas po galvos smegenų pažeidimų (disfazija, afazija).

Pėdų priežiūros specialisto konsultacija

12

Cukrinis diabetas – liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos sutrikimas. Viena iš pagrindinių komplikacijų yra diabetinės pėdos sindromas. Tai – infekcija, išopėjimas arba giliųjų pėdos audinių destrukcija, sukelta neurologinių ir/arba kraujagyslių apatinių galūnių pakitimų cukriniu diabetu sergančiam pacientui.

Sveikatos priežiūros specialistas, kuris atlieka gydomąjį pedikiūrą, yra slaugytojas diabetologas, dirbantis diabetinės pėdos kabinete. Į slaugytoją diabetologą patariama kreiptis, jeigu sergate cukriniu diabetu ir susidūrėte su:

 • pėdos srityje esančiomis žaizdelėmis ir kitais pažeidimais;
 • sausa, pleiskanojančia, ragėti linkusia ir paraudusia pėdų oda;
 • nuospaudomis;
 • įaugančiais nagais.

Dietisto konsultacija

27

Atsižvelgiant į žmogaus sveikatą ir tikslus bei įvertinus mitybos įpročius, dietistas pateikia rekomendacijas, kaip išlaikyti svorio balansą valgant įvairų maistą ir kaip pasiekti norimą svorį, neatsisakant mėgstamų patiekalų.

Dietistas konsultuoja:

 • Norint koreguoti svorį – jį didinti arba mažinti.
 • Esant virškinimo sistemos ligoms (esant padidėjusiam rūgštingumui, viduriavimui, vidurių užkietėjimui).
 • Turint lėtinių ligų (artritą, cukrinį diabetą, inkstų ligas) norint jas koreguoti ne vien vaistų pagalba, ar netgi jų atsisakant.
 • Norint patobulint maitinimosi įpročius ar išmokti susidėlioti mitybos planą.
 • Ar norint išmokti kovoti su emociniu valgymu.

Spirometrinis tyrimas su Minispir Light aparatu

12

Spirometrija – tai oro tūrio bei greičio matavimas iškvėpimo ir įkvėpimo metu, padedantis diagnozuoti kvėpavimo funkcijos sutrikimus.

Tyrimo metu pamatuojamas plaučių tūris, patikrinama, ar nėra kvėpavimo takų obstrukcijos, ar nesutrikusi ventiliacinė plaučių funkcija. Rekomenduojama žmonėms, kurie serga lėtinėmis plaučių ligomis (astma, bronchitu, plaučių uždegimu, bronchektazine liga, cistine fibroze ir kt.), bei dirbantiems užterštame ore ir rūkantiems asmenims. Šis tyrimas vertingas ir tuomet, kai susergama ūmia kvėpavimo takų infekcija.

Multifunkcinė gyvybinių funkcijų diagnostika

109

Įtampa, stresas darbe, gyvenime, mažai judėjimo, netaisyklinga mityba, blogas miegas, žalingi įpročiai vis labiau didina galimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Išvengti šių susirgimų gali padėti ankstyva pagrindinių gyvybinių funkcijų diagnostika su monitoriumi Equivital.

Multifunkcinis gyvybinių funkcijų monitorius „Equivital“ – naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Prietaisas įrašo ir persiunčia (realiuoju laiku ar sutartais laiko intervalais) aukštos kokybės daugiafunkcinę kardiorespiratorinę, termoreguliacinę ir fizinio aktyvumo informaciją nuo žmogaus kūno. Programinė įranga retrospektyviai analizuoja surinktus duomenis, sinchronizuoja visų daviklių (širdies veiklos, kraujo spaudimo, deguonies saturacijos, odos galvaninės reakcijos) duomenis, generuoja išsamų medicininės paciento būklės išrašą. Tai suteikia plačias galimybes gydytojui kuo tiksliau sudaryti individualias reabilitacijos programas, stebėti, lyginti duomenis visos reabilitacijos metu, daryti tikslias išvadas, teikti pagrįstas rekomendacijas dėl tolimesnio stebėjimo, gydymo, gyvensenos.

Diagnostika gali būti atliekama tiek profilaktikos tikslu, siekiant išvengti staigių mirčių ir širdies bei kraujagyslių sistemos susirgimų, tiek jau turint širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų.

Diagnostinis tyrimas su veloergometru XRCISE

48

Tyrimas atliekamas minant specialų medicininį stacionarų dviratį. Tyrimo metu stebimas, registruojamas ir vertinamas širdies susitraukimų dažnis, kraujospūdis, kvėpavimas, elektrokardiograma, bendra paciento būklė. Elektrokardiograma vertinama prieš krūvį, krūvio metu ir pabaigus minti dviratį.

Tyrimas atliekamas širdį maitinančių kraujagyslių ligų diagnostikai, širdies raumens būklės vertinimui, širdies ritmo sutrikimų diagnozavimui, fizinio pajėgumo, gydymo efektyvumo, reabilitacijos veiksmingumo įvertinimui.

Šį tyrimą rekomenduojama atlikti ir visiems sveikiems žmonėms, kaip profilaktinę priemonę, norint išvengti širdies ir kraujagyslių ligų. Šis tyrimas yra labai naudingas sportuojantiems, fiziškai aktyviems bei planuojantiems sportuoti žmonėms. Tyrimo metu galima sužinoti savo fizines galimybes, raumenų išsivystymo lygį, treniruočių apkrovos ribas.

Raumenų testavimas su Tracker Freedom

16

Belaidė raumenų testavimo sistema skirta atlikti raumenų jėgos matavimus po traumų ar ligų, juos analizuoti ir dokumentuoti rezultatus. Gaunami rezultatai padeda planuoti gydymą, stebėti pažangą, vertinti neįgalumo lygį.