Purvo vonia

Tik su gydytojo paskyrimu
15 / 15 min.

Gydomosios purvo vonios atliekamos su sapropeliniu purvu. Drebučius primenanti medžiaga išgaunama kasant dumblą iš gėlavandenių telkinių. Jos mineralizacija maža, tačiau gausu biologiškai aktyvių medžiagų, rūgščių, įvairių mikroelementų. Purvas pasižymi dideliu šiluminiu talpumu ir laidumu, turi į peniciliną panašių medžiagų, todėl gydo uždegimus.

Dėl purvo daugiau kraujo priplūsta į gydomą vietą ir aplinkinius audinius, purvas gerina kraujotaką, stiprina medžiagų apykaitą, keičia funkcinę nervų sistemos, endokrininių liaukų būklę. Taip pat jis pagerina imuninį reaktyvumą, stiprina virškinimo organų funkciją, malšina skausmą, skatina uždegiminių procesų gijimą, sumažina sąaugas ir minkština randus

Ligos gydomos purvu:

  • Jungiamųjų audinių ir kaulų-raumenų sistemos- sąnarių ligos ir uždegimai, nugaros osteochondrozė, ankilozinis spondilitas, raumenų ir sausgyslių uždegimai, kaulų lūžiai, randai ir sąaugos.
  • Nervų sistema – nervų ar nervų šaknelių ir rezginių ligos, stuburo ir galvos smegenų traumų pasekmėms koreguoti.
  • Virškinimo sistema – lėtiniai skrandžio ir žarnyno gleivinės uždegimai, pilvaplėvės sąaugos, lėtinis tulžies pūslės ir tulžies latakų uždegimas.
  • Ginekologiniai ir urologiniai susirgimai – lėtinis kiaušidžių uždegimas, makšties ir gimdos uždegimas, funkcinis kiaušidžių nepakankamumas, gimdos kaklelio erozija, menstruacinio ciklo sutrikimai, lėtiniai prostatos ir sėklidžių uždegimai.
  • Kita – periferinės kraujagyslių ligos, traumos, nudegimai, nušalimai, lėtinis ausų, nosies, gerklės ligos.

Kai kuriais atvejais ši procedūra nerekomenduojama, nes purvo procedūros gali pernelyg sustiprinti arba susilpninti tam tikrų vartojamų vaistų poveikį, taip pat yra būklių, kada gydytis purvu nerekomenduojama: jei paūmėjo lėtinė virškinimo liga, esant aktyviai tuberkuliozei, širdies ir kraujagyslių sistemos nepakankamumui, sergant epilepsija, inkstų ligomis, kepenų ciroze, karščiuojant, nėštumo metu.